Dezenfeksiyon

Enfeksiyon Hastalıkları, ülkemizde ve tüm dünyada en sık görülen hastalık grubunu oluşturmaktadır. Enfeksiyon, mikroorganizmaların insan vücuduna girdikten sonra, üreyip çoğalarak, istenmeyen belirtiler ve/veya hastalıklar oluşturmasıdır. Bu mikroorganizmalar mantar, parazit, bakteri ve virüslerdir. Hastalıklara neden olan mikroorganizmaların, su, hava, toprak, insan vücudu ve tüm çevremizde yer aldıklarını biliyoruz. Bu mikroorganizmaları yok etmek için dezenfeksiyon işlemleri uygulanmaktadır.

Okul dezenfeksiyon çalışmalarımızdaki  amaç; mikrobiyal kontaminasyonu mümkün olduğunca azaltıp çocuklarımız için sağlıklı bir yaşam  ortamı hazırlamaktır. Dezenfeksiyon uygulama hizmetlerimiz ile  okullarda  mikrobiyal kontaminasyona karşı  önlemler almış oluyoruz. 

Dezenfeksiyon için kullanılan malzemenin özellikleri arasında tüm mikroorganizmaları öldürebilmeli, stabil olmalı, hızlı etki etmeli, uygulanacağı eşyaya zarar vermemeli, toksik olmamalı, sıradan temizlik araçları ile geçimsiz olmamalı, nötral pH’de suda çözünebilmeli, organik ajanlarla aktivitesi kaybolmamalı, renksiz ve kokusuz olmalı, çevreye zarar vermemeli ve herhangi bir pH’de aktif olabilmelidir.

Bu noktada REDPEST her zaman yanınızdadır.

 

Bu yazı 1007 kez okundu.
Sosyal Ağlarda Paylaş